aktualności

RUSZA NABÓR NA FUR SUMMER SCHOOL 2019 !
Zapraszamy Wszystkich do zgłoszenia się do projektu FUR SUMMER SCHOOL, który odbędzie się w Grecji w dniach 23.08-01.09.2019 r. Jeśli jesteś związany z branżą futrzarską lub fascynuje Cię praca z futrem - zgłoś się! Fur Summer School to niesamowita dawka profesjonalnej wiedzy i inspiracji! Napisz nam dlaczego to właśnie Ty masz jechać do Grecji (opisz w jaki sposób jesteś "zwiazany" z branżą). Na zgłoszenia czekamy do 16 maja. Wówczas wytypujemy najlepsze uzasadnienia i osoby przechodzące do kolejnego etapu. Szczegóły, pytania i zgłoszenia: kinga@stowarzyszenie-fp.pl. Zapraszamy!
FURLAB POLSKA! WIELKIE OTWARCIE
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż w ostatnich dniach października 2017r. miało miejsce niebywałe wydarzenie, jakim jest Pokaz mody Kolekcji Pani Doroty Goldpoint pt " MAGIA FUTRA"- inaugurujący otwarcie międzynarodowego projektu jakim jest FURALB POLSKA! Więcej o FURLAB tutaj: http://www.furlab.pl
RELACJA Z POBYTU W GRECJI PODCZAS FUR SUMMER SCHOOL KASTORIA 2017
Zapraszamy do zapoznania się z przeciekawą relacją z pobytu w Kastorii Pani Marty Horovitz. https://horovitz.myportfolio.com/fur-summer-school-2017
REMIX 2018 DLA POLSKI?
Trzymamy kciuki za dwie wspaniałe kobiety, które mają szansę w 2018 roku wystąpić na arenie REMIX jako reprezentancki POLSKI! Życzymy im mnóstwa siły i kreatywności!
ZWYCIĘŻCZYNI----FUR SUMMER SCHOOL 2017
Z przyjemnością ogłaszamy, iż na sierpniowe warsztaty odbywające się w Grecji pojedzie Pani MARTA Horovitz! Życzymy ogormu przyjemności i inspiracji. Na relacje z tego wydarzenia czekamy z niecierpliwością.
FUR SUMMER SCHOOL 2017
Zapraszamy Wszystkich do zgłoszenia się na FUR SUMMER SCHOOL , która odbędzie się w Grecji w sierpniu 2017r. Jesteś związany z branżą futrzarską? pracujesz, szyjesz, prowadzisz dział marketingu? Zainspiruj się! Napisz Nam dlaczego to Ty masz jechać do Grecji- 24 maja wytypujemy najlepsze uzasadnienie i zwycięzcę. Szczegóły, pytania i zgłoszenia: monika@stowarzyszenie-fp.pl Zapraszamy!
WYNIKI Remix 2017
NADSZEDŁ TEN DZIEŃ, ZNAMY FINALISTÓW REMIX 2017!! 3 MIEJSCE - Nicolas Lecourt Mansion (France) 2 MIEJSCE - Ólöf Sigríður Jóhannsdóttir (Iceland) 1MIEJSCE - Morten Ussing (Denmark) GRATULUJEMY!!!!
Remix 2017
W tym roku, tylko jedna projektantka, spełniła wymogi formalne dzięki czemu jako jedyna przedstawicielka Polski wzięła udział w konkursie dla młodych projektantów REMIX 2017. Trzymamy kciuki by udało się jej dostać do finałowej 10-tki. Prace dziesięciu finalistów zostaną zaprezentowane podczas corocznych targów MIFUR w Mediolanie pod koniec lutego 2017 r. www.the-one-milano-exhibition.com
Annual Meeting 2016 - Grecja
W dniach 20-21 października przedstawiciele Stowarzyszenia odwiedzili Ateny, by tam spotkać się z wszystkimi członkami Światowej Organizacji Futrzarstwa IFF . Było to bardzo inspirujące spotkanie, podczas którego min. zaprezentowano nową kampanię promującą FUR NOW 2016/2017. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się : www.youtube.com/watch?v=Wtu4FKaUMLs
Warsztaty Studio Nafa Toronto
W sierpniu odbyły się warsztaty w Studio Nafa w Toronto, które to były I Nagrodą w konkursie współorganizowanym z Naszym Stowarzyszeniem. Zwyciężczyni - Pani Anna Nawrocka w piękny sposób spisała relację z tej przygody. Zapraszamy do zakładki Konkurs.
FUR EUROPE, Warszawa
W dniach 26-27 kwietnia, 2016 odbyło się spotkanie członków FUR EUROPE. Jako Stowarzyszenie Futrzarzy Polskich wzięliśmy udział w inspirujących warsztatach min. dotyczących programu WelFur , działań marketingowych itp. Była to kolejna okazja by spotkać przedstawicieli branży futrzarskiej, jak również by porozmawiać o aktualnych wydarzeniach na skalę europejską.
Wyniki konkursu NAFA Young Designers Competition!

Konkurs NAFA Young Designers Competition współorganizowany wspólnie z SFP dobiegł końca.

ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU ZOSTAŁA PANI ANNA NAWROCKA, która latem tego roku uda się do Studia Nafa w Toronto na warsztaty dla młodych projektantów.

GRATULUJEMY!

Zwycięski projekt został wykonany przez Firmę Nutrex .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces szycia, w szczególności firmom: Parys Furs , FUR- TOP , Nutrex, Wyprawa Skór Futerkowych Koszalin, Pracownia Złotnicza Dalia.

Dziękujemy Pani dr Joannie Satoła - Staśkowiak z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Pani Małgorzacie Gawrysiak- Bańkowskiej za pomoc i zaangażowanie.

(SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE KONKURS)
Fashion Expo , Szczecin

Jedyna taka impreza w Polsce odbyła się w Szczecinie w dniach 2-3 kwietnia 2016r.

Celem Fashion Expo była prezentacja mody w ujęciu wielowymiarowym, jako jednego z najistotniejszych aspektów naszego życia codziennego. Przestrzeń wystawiennicza była miejscem spotkania się branży futrzarskiej – zarówno autorytetów w branży jak i producentów i projektantów. Podczas Fashion Expo można było zobaczyć pokazy mody, wystawy tematyczne . Wydarzenie uświetnił wspaniały pokaz przygotowany przez NAFA STUDIO. Jednym z wydarzeń towarzyszących był panel dyskusyjny Let’s talk about , którego głównym tematem byłą dyskusja pt: ” Co jest bardziej ECO, Futro naturalne czy sztuczne?” Cieszymy się, że wraz z Polskim Związkiem Hodowców Zwierząt Futerkowych byliśmy partnerem tego wydarzenia.
Konkurs SFP/NAFA Toronto

Młodzi projektanci wraz z producentami pracują nad swoimi pomysłami po to, żeby w kwietniu 2016 roku stanąć do ostatecznej rozgrywki. Wygraną w tym konkursie są prestiżowe warsztaty szycia z futer naturalnych w Studio NAFA w Kanadzie. (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE KONKURS)

Targi MIFUR, Mediolan
Jak co roku, podczas Targów MIFUR w Mediolanie młodzi projektanci mają szansę zabłysnąć na arenie międzynarodowej, biorąc udział w konkursie REMIX – organizowanym przez International Fur Federation i wspieranym przez Vogue Talents. Finałowa dwunastka zaprezentuje swoją odzież podczas pokazu mody, w trakcie trwania MIFUR, w dniach od 2 do 5 marca 2016 roku. Pod koniec 2015 roku z ramienia Stowarzyszenia Futrzarzy Polskich wysłaliśmy trzy zgłoszenia polskich projektantów. Oczywiście trzymamy kciuki za naszych reprezentantów! Więcej o konkursie przeczytasz na stronie: http://www.wearefur.com/remix2016 i bezpośrednio na stronie targów: http://www.mifur-exhibition.com/index.shtml
Kaleidoscope

Planujesz podróż Polskimi Liniami Lotniczymi LOT? Zatem do zobaczenia w powietrzu, tuż nad chmurami. Znajdziesz nas na 21 stronie grudniowego magazynu pokładowego „Kaleidoscope”.

Kampania Fur Now 2015/16

Ruszyła Kampania FUR NOW 2015/16! Tegoroczny spot pokazuje futro jako świadomy wybór i styl życia całej rodziny. Światowa Organizacja Futrzarstwa– IFF prezentuje futro jako naturalną część codziennej garderoby, od klasycznych okryć przez ekstrawaganckie dodatki po wygodne kurtki sportowe.

IFF, Frankfurt

Stowarzyszenie Futrzarzy Polskich reprezentuje interesy polskiej branży futrzarskiej na ogólnoświatowym spotkaniu członków International Fur Federation we Frankfurcie.

IFF, jak co roku, zaprosiło swoich członków – przedstawicieli ok. 45 krajów na świecie, na spotkanie. Tematem wydarzenia jest globalna sytuacja rynku futrzarskiego .8 października 2015 roku SFP, jako jedyny reprezentant z Polski, weźmie udział w tym spotkaniu. Przy tej okazji we Frankfurcie zostanie zaprezentowana nowa kampania FUR NOW– wspólny głos branży futrzarskiej na najbliższy rok. .

Bądź na bieżąco z informacjami ze świata futrzarskiego i odwiedź nas na naszym fanpage na FB.